Leczenie nadczynności tarczycy i stosowanie Thyrozol a opalanie

Witam.Leczę się na nadczynność tarczycy od 3lat.Wyniki unormowały się prawie rok temu i przyjmuje obecnie thyrozol 2,5.Planuję wyjazd nad jezioro, wiem że nie można przebywać na słońcu za długo ale chciałam zapytać-to jak długo można?Opalać się specjalnie nie będę,czy siedząc w cieniu też sobie mogę zaszkodzić? A poza tym czym to grozi?Chodzi tu o thyrozol czy o samą Tarczyce?czy powinnam zrezygnować z wyjazdu?

Witam Panią,

W przypadku niewyrównanej nadczynności tarczycy powinna Pani unikać przebywania w gorących pomieszczeniach, a co za tym idzie również w miejscach otwartych, gdzie Panuje upał - objawy nadczynności mogą wówczas ulec nasileniu, co może pogorszyć Pani samopoczucie. W cieniu może sobie Pani spokojnie posiedzieć, pod warunkiem ,że temperatura nie będzie przekraczała 30C. Samo stosowanie thyrozolu nie stanowi przeciwwskazania do opalania się, natomiast nadczynność tarczycy wymaga unikania zbyt wysokich temperatur.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz