Czy przy nadczynności tarczycy mogę wykonywać te czynności?

Czy przy nadczynności tarczycy mogę przebywać dłużej w krajach o ciepłym klimacie, o temp. 30-40 stopni celsjusza? Czy mogę korzystać z term wodnych? Czego kategorycznie nie mogę robić ?
KOBIETA, 50 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nadczynność tarczycy może wpływać na zdolność organizmu do regulacji temperatury ciała, co może sprawić, że osoby z tym schorzeniem są bardziej wrażliwe na wysokie temperatury. Przebywanie w krajach o ekstremalnie ciepłym klimacie, może stanowić wyzwanie dla osób z nadczynnością tarczycy, ale nie jest to absolutnie zakazane.

Po pierwsze powinna Pani stosować leki zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Należy też dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i unikać długiej ekspozycji na słońce. Ważna jest też świadomość schorzenia i monitorowanie ewentualnych objawów, które mogą się pojawić.

Jeśli chodzi o korzystanie z term wodnych, to ogólnie nie ma przeciwwskazań do korzystania z basenów czy kąpieli w ciepłych źródłach termalnych w przypadku nadczynności tarczycy. Jak ze wszystkim, ważne jest jednak aby zachować umiar i nie przebywać w gorącej wodzie zbyt długo, unikając nadmiernego przegrzania organizmu.

W razie wątpliwości zalecamy kontakt z endokrynologiem, który dokładnie zna Pani przypadek i udzieli odpowiednich zaleceń.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.