Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zazwyczaj odradza się łączenia leków z pseudoefedryną czy fenylefryną z lekami stosowanymi w leczeniu nadczynności tarczycy. Leki typu Gripex wpływają pobudzająco na receptory związane z współczulnym układem nerwowym, podczas gdy leki na nadczynność gruczołu tarczowego działają nań hamująco. W efekcie może dojść do osłabienia działania leków endokrynologicznych.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy-leczenie-profilaktyka.

Oczywiście w określonych sytuacjach można wdrożyć leczenie preparatami typu Gripex, najlepiej jednak by był to możliwie najkrótszy czas zażywania leku. Ponadto warto upewnić się, czy jest konieczność stosowania Gripexu – przeziębienie to dość łagodna infekcja, która wymaga zazwyczaj zupełnie innego oręża.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwprzeziebieniowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy