Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak to możliwe, że z niedoczynności mam nadczynność tarczycy?

Witam, od 3 lat staramy się o dziecko. 4 miesiące temu miałam poziom TSH ponad 5. Biorę od tego czasu Letrox 50 dziś odebrałam wyniki TSH poniżej normy 0,117. Jak to możliwe, że z niedoczynności mam nadczynnosc tarczycy. Czy to moze być objaw ciąży? Będę wdzięczna za info wizytę u endokrynologia mam za tydzień.
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niski poziom TSH we krwi nie jest objawem ciąży, a najprawdopodobniej wynika po prostu ze stosowania hormonu syntetycznego w postaci leku Letrox. Powinna Pani jak najszybciej skonsultować się z endokrynologiem, ponieważ niewłaściwie dobrana dawka hormonu może powodować przejście ze stanu niedoczynności w nadczynność. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lek-euthyrox-a-niedoczynnosc-i-nadczynnosc-tarczycy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przejscie-z-niedoczynnosci-w-nadczynnosc-tarczycy.

Dlatego też w trakcie kuracji konieczne jest systematyczne kontrolowanie poziomu tyreotropiny, by w razie potrzeby na bieżąco korygować dawkę leku aż do osiągnięcia eutyreozy, czyli prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy