Czy przerwanie leczenia niedoczynności tarczycy może być groźne?

Witam czy przerwanie leczenia niedoczynności tarczycy nosza poważne skutki uboczne lub śmierć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to oczywiste, że przerwanie leczenia niedoczynności tarczycy wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Przede wszystkim należy liczyć się z ryzykiem pojawienia się objawów charakterystycznych dla tej jednostki chorobowej, które pojawiały się jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

W przypadku niedoczynności tarczycy są to najczęściej: uczucie ciągłego zmęczenia, przybieranie na wadze, senność, obniżone libido, zaparcia, niskie ciśnienie tętnicze, wypadanie włosów, bladość skóry, depresja czy też zaparcia. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie.

Nie napisała Pani z jakiego powodu rozważa Pani przerwanie leczenia. Najlepiej by było porozmawiać na ten temat z endokrynologiem, który zna Pańską historię medyczną i wie najlepiej, jak bardzo potrzebne dla Pani jest leczenie niedoczynności tarczycy.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przerwanie-leczenia-niedoczynnosci-tarczycy-moglo-doprowadzi-do-rozwoju-jakis-innych-chorob,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-odstawienia-lekow-na-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.