Naturalne metody leczenia niedoczynności tarczycy

Witam. Mam pytanie odnośnie naturalnych metod leczenia niedoczynności tarczycy. Czy zastosowanie jodu i jodku potasu bądź innych substancji naturalnych w odpowiednich ilościach może wyregulować pracę tarczycy? Przecież to właśnie brak jodu powoduje takie schorzenia, jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Niedoczynność tarczycy wynika z niedoboru hormonów tarczycy. Przyczyny wystąpienia niedoczynności mogą być różne - niedobór jodu nie jest jedyną przyczyną. Leczenie chorób tarczycy wymaga współpracy z lekarzem endokrynologiem i ścisłego przestrzegania lekarskich zaleceń. Proszę nie podejmować się samodzielnych prób leczenia - wahania poziomu hormonów tarczycy mogą być źródłem niebezpiecznych powikłań zdrowotnych. Zalecam Pani konsultację u lekarza endokrynologa. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy Pozdrawiam.