Dlaczego kołacze mi serce i bardzo się pocę?
Witam mam 24 lata jestem kobietą bez nadwagi. Od około pół roku moje samopoczucie jest straszne ciągle jestem zmęczona spać mogłabym całymi dniami odczuwam kołatania serca duszności a przy tym zaczynam panikować robi mi się słabo i momentalnie robię się cała mokra głównie ręce i stopy. Zrobiłam wyniki tsh wyszło 5.7 norma 0.3-4.9 ft4 1.05 norma 0.7-1.48 anty tpo mniej niż 9 norma 0-34 anty tg 13.60 norma 0-115. Usg zrobione wszystko wporzadku. Czy moje wyniki mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy i stąd te objawy. Dodam że mama choruje na niedoczynność tarczycy od 30lat rok temu wykryto u niej guzka i początkowo miała bardzo podobne objawy do mnie przy rozpoznaniu choroby. Proszę o odpowiedź. Dziekuje

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry, niedoczynność tarczycy to zespół wielu różnych objawów, które powstają na skutek niedoboru hormonów produkowanych przez tarczycę. W przypadku podejrzenia u siebie tego schorzenia i w celu konsultacji wyników należy skontaktować się z lekarzem endokrynologiem, który na podstawie analizy Pani badań wdroży kompleksowe leczenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który bardzo szczegółowo opisuje tę chorobę: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy Objawy niedoczynności tarczycy to najczęściej wzmożona senność i nadmierne zmęczenie, przesuszona skóra, wypadanie włosów, zaparcia, zaburzenia miesiączkowania, a nawet problemy z koncentracją. Wspomina Pani, że z kolei jednymi z zaobserwowanych u siebie objawów jest kołatanie serca oraz nadmierna potliwość. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na ten temat:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-a-kolatanie-serca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-kolatanie-serca-przy-niedoczynnosci-tarczycy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-i-arytmia oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-i-hashimoto-oraz-nadmierna-potliwosc Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.