Jak wyrównać poziom hormonów tarczycy?

tsh 2.56 (norma 0.3-4.9) ft3 2.95 (norma 1.88-3.18) ft4 1.09 (norma 0.70-1.48). w sierpniu robione tylko tsh z wynikiem 2.0. w dodatku co drugie badanie glukozy wychodzi poniżej normy 65 (norma 70-99). od kilku miesięcy jestem wiecznie zmęczona, osłabiona, brak koncentracji, nerwowosc. Zapisałam się do szkoły ostatnio i nie wiem jak dam sobie radę skoro nie jestem w stanie nic zapamiętać :( czy te wyniki tarczycy są dobre? czytałam w internecie, że tsh już powyżej 2.5 może powoli wskazywać na niedoczynnosc tarczycy.

Lek. Wojciech Zygmunt

Póki co, wszystkie wyniki badań hormonalnych są w normie. Nie ma potrzeby stosowania suplementacji hormonów tarczycy. Przyczyny zmęczenia, osłabienia i braku koncentracji upatrywałbym się gdzie indziej, niestety posiadam ograniczoną możliwość zebrania z panią wywiadu, by wysunąć jakieś podejrzenie. Zachęcam jednak panią, do dalszych poszukiwań przyczyny pani dolegliwości. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.