Czy mogę przyjmować te produkty przy nadczynności tarczycy?

Czy istnieje możliwość przyjmowania boosterów testosteronu przy nadczynności tarczycy? Dodam, że jestem 18-letnim mężczyzną ćwiczącym na siłowni.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie zaleca się przyjmowania boosterów testosteronu w przypadku nadczynności tarczycy lub innych chorób hormonalnych. To schorzenie może prowadzić do poważniejszych zaburzeń hormonalnych, które mogą wpłynąć na metabolizm testosteronu i innych hormonów.

Ponadto, w przypadku młodych mężczyzn, którzy ćwiczą na siłowni, produkcja testosteronu jest zazwyczaj wystarczająco wysoka, więc boostery nie zawsze są koniecznością w celu osiągnięcia lepszej sylwetki.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-chorobie-tarczycy-mozna-przyjmowac-preparaty-z-testosteronem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.