Czy przy nadczynności tarczycy mogę przyjmować witaminy z apteki?

Witam serdecznie. Mam na imię Monika, mam 42 lata , prosiłabym o odpowiedz , czy przy nadczynności tarczycy mogę przyjmować witaminy z apteki np.Vitotal dla kobiet. Wiele witamin w składzie posiada jod , nie wiem czy przy nadczynności można przyjmować suplementy z jodem. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry,

bezpieczniejszą formą jest stosowanie suplementów bez jodu. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie odpowiednio zbilansowana dieta - w tym celu może się Pani skontaktować z dietetykiem, który przygotuje Pni zdrowy plan żywieniowy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga