Stan po leczeniu Gravesa-Basedowa z nadczynności tarczycy

Jestem po leczeniu Gravesa-Basedowa z nadczynności tarczycy. Przez 10 miesięcy nie przyjmowałam leków, wyniki miałam w normie. Ostatni wynik z czerwca TSH 2,575 uUI/ml FT4 14,3 pmol/l FT3 5,7 pmol/l z racji tego, że rozpoczęłam starania o dziecko lekarz zalecił stosowanie Letroxu w dawce 25 żeby wspomóc wyciszoną tarczycę. Chciałam zażywać zestaw witamin min. z kwasem foliowym, ale w składzie natknęłam się na jod w dawce np. 100mcg (66,7%). Czy mogę stosować taki suplement z jodem?

Lek. Tomasz Budlewski

porponuję kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie. co do suplementacji powinno przyjmowac sie jod w zalezności od spożywania solonych potraw itp . proszę spradzić jaki to jest % dziennego zapotrzebowania.