Stosowanie potasu przy nadczynności tarczycy

Witam Mam pytanie choruje na tarczyce miałem nadczynność potem po terapie jodemradio niedoczynność i teraz znów mam nadczynność. Łykam witaminy które w składzie nie maja jodu. ale tez niestety nie maja potasu czy mogę dodatkowo łykać oddzielnie sam potas jedna tabletka to 4% dziennego zapotrzebowania?? Pozdrawiam

Witam,

Może Pani łykać potas, ale proszę wcześniej oznaczyć sobie jego stężenie we krwi, bo jeśli jest w normie, to nie ma potrzeby jego dodatkowej suplementacji. Jeśli chodzi o tarczycę, to proszę udać się do endokrynologa i rozważyć powtórzenie terapii I131.Wygląda na to, że dawka izotopu była za mała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz