Czy w chorobie Hashimoto należy przyjmować jod?

Czy w chorobie Hashimoto należy przyjmować jod? Znalazłam tyle sprzecznych informacji... Endokrynolog kazał mi brać pół tabletki jodu 1000 dziennie a teraz czytam ze w Hashimoto jod jest zakazany. Brać więc czy nie?

Dzień dobry,

jod należy przyjmować w normie fizjologicznej przy chorobie Hashimoto. Najlepiej kontrolować jego ilość z dietą. Proszę w tym celu skontaktować się z dietetykiem, który ustali dla Pani odpowiedni jadłospis.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga