Przyjmowanie leków przy chorobie Hashimoto

Dzień dobry. Czy przy Hashimoto można przyjmować leki z kodeiną? Jakich leków powinnam unikać przy tej chorobie?

Witam serdecznie.
Jeśli niedoczynność tarczycy jest skutecznie kontrolowana za pomocą substytucji hormonalnej (prawidłowe wyniki fT3, fT4) nie ma przeciwwskazań do przyjmowania kodeiny. W przypadku choroby Hashimoto nie zalecane są wszelkie preparaty zawierające jod (amiodaron, środki kontrastowe). Proszę uważnie czytać ulotki dotyczące wszelkich nowo przyjmowanych leków i informować przepisujących je lekarzy o chorobie.