Jak pomóc osobie z hashimoto?

Witam. Moja Mama lat 55 ma Hashimoto. Bieze lotrex przepisany przez Endokrynologa. Endokrynolog Nic wiecej jej nie powiedzial tylko tabletki i do domu. Prosze cos doradzic. Moze jeszcze jakies badania powinna zrobic. Pozdrawiam

Dzień dobry,

istotny jest czas przyjmowania leku - na czczo, a posiłek najwcześniej pół godz po zażyciu tabletki. Lek należy popijać wodą. Kawę czy herbatę należy pić dopiero do śniadania.
Istotny jest też sposób odzywania się. Najlepszym rozwiązaniem tutaj jest kontakt z dietetykiem, który opracuje indywidualnie zbilansowaną dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga