Nerwica lękowa i ściśnięte gardło

Witam, choruję na nerwicę lękową. 3 lata temu miałam w związku z tym problem ze ściśniętym gardłem, które utrudniało przełykanie,więc żeby normalnie pić i jeść musiałam się z nim nieco "siłować". Spowodowało to dziwne uczucie w mięśniach twarzy, mam wrażenie że nie są na swoim miejscu, są rozciągnięte i "wędrują"po całej głowie, karku, plecach. Powoduje to częste bóle, ramion, głowy i zębów, a nawet problemy z oczami-bywało że miałam problem z prawidłowym ruchem gałek. Czy można mi jakoś pomóc?

Szanowna Pani,
wiele Pani objawów współczesna psychoterapia i psychiatria są w stanie rozwiązać. Najistotniejsza jest w pierwszej kojelności właściwa diagnoza. Dlatego polecam udanie się do psychoterapety lub psychiatry. Być może najbardziej korzystna będzie dla Pani konsultacja u obu tych specjalistów. Niewykluczone, że nie cierpi już Pani na newricę lękową, ponieważ objawy, które aktualnie Pani podaje, nie są do końca specyficzne. Istotne więc, aby udała się Pani na dłuższą rozmowę.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza