Neutrofilia 1,8 przy normie 2,5

man neutrofile 1,8 przy normie 2,5 .Czy mam powody do niepokoju? CRP .OB jest w nornie. od 2 lat obserwije ta zmiane poczatkowo byly na piziomie 2,20 potem ciaza ...w ciazy byly w normie teraz od poltora roku sa na poziomie 1,7 potem zaczely wzrastac do 2,00 i znow spadly do 1,8. dostalam skierowanie do hematologa. dodam ze wyniki neutrofili sprzed 2 lat byly w normie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Konsultacja u hematologa jest wskazana, choć stan ten wymaga obecnie przede wszystkim obserwacji i wykonywania badań kontrolnych. Pod uwagę należy wziąć możliwość przewlekłej choroby wirusowej i autoimmunologicznej oraz wpływ leków.