Nie zażycie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu stosowania

Witam ! Mam pytanie dotyczace tabletek anty . Od niespelna miesiace zaczelam brac je poraz pierwszy i czytajac ulotki dolaczonej do opakowania zapomnialam jak wyglada przebieg sytuacji kiedy w pierwszym tyg. zapomni sie tabletki i dopiero teraz przypomnialam sobie ta sytuacje kiedy za niedlugo mam zamiar konczyc opakowanie . Jak zaczelam brac tabl 6 pazd.(odbyl sie stosunek) i zapomnialam tabletki 9 pazd i wzielam po dopiero 6h i kolejny stosunek odbyl sie 12 pazdz jest mozliwosc ciazy ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam1
Opóźnienie w przyjęciu tabletki było krótsze niż 12 h. Ochrona antykoncepcyjna zatem została zachowana. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.