Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieco poszerzona prawa komora i prawy przedsionek w wyniku badania

witam!czy ktos moze mi pomoc z wynikami?zastawka mitralna;przeplywy doplerowskie przez zastawke w normie E>A zastawka trojdzielna;fala zwrotnej przez zastawke Ist zastawka plucna;szerokosc pnia plucnego i przeplyw w granicach normy kurczliwosc lewej komory;bez odcinkowych zaburzenkurczliwosci odcinkowej EF>60% wnioski;wymiary i frakcja wyrzutowa lewej komory w normie, nieco poszerzona prawa komora i prawy przedsionek z fala zwrotna Ist, obraz ukg serca do okresowej kontroli echokardiograficznej.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Jak serwisować stymulator serca?

Stymulator serca wykorzystywany jest do pobudzania jego pracy. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia w jaki sposób należy kontrolować stan zużycia stymulatora serca oraz gdzie można to zrobić.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Podany wynik badania wskazuje niewielkie odchylenia od normy. Konieczna będzie okresowa kontrola. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do specjalisty kardiologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy