Niedoczynność tarczycy i badania TSH u 11-latki

Witam,u mojej 11 letniej córki stwierdzono niedoczynnosc tarczycy,poziom tsh w marcu 2016 roku przekraczał normę powyżej 100 tsh,w tej chwili poziom jest ustabilizowany,ale mimo to cały czas ma problem ze skupieniem uwagi,koncentracji i pamięcią.Chciałam zapytać ile czasu musi upłynąć,aby organizm wrócił do normalnego funkcjonowania?Z powodu niedoczynności tarczycy,córka ma duże kłopoty i problemy w szkole.Proszę o radę,wskazówki,podpowiedzi,które pomogą w życiu codziennym.pozdrawiam .Agnieszka

Organizm przy niedoczynności tarczycy leczonej konwencjonalnie nigdy nie wróci do normalnego funkcjonowania. Dziecko przede wszystkim musi prowadzić super higieniczny tryb życia. No i może warto pomyśleć o skutecznych sposobach leczenia przyczyny, a nie objawów. Pozdrawiam