Niedoczynność tarczycy i problemy z miesiączką

Witam, mam 38 lat, za m-c kończę 39, nigdy nie rodziłam, od 13 lat mam niedoczynność tarczycy, wcześniej nadczynność tarczycy. Po leczeniu jodem radioaktywnym w 2000 roku. Od dwóch miesięcy problemy miesiączkowe. W listopadzie 2-krotne krwawienie. Między jedną a drugą 16 dni. Obecnie po 25 dniach miesiączka. Ginekolog sugeruje mi hormony, czy nie będą kolidowały z lekami na nadczynność tarczycy (letrox 100). Nie wiem co robić, czy to już menopauza? Czy zgodzić się na hormony od ginekologa?

Hormony? Jak najbardziej tak, nie należy się tego obawiać, jeśli proponuje je specjalista. Na pewno przed tym Panią zbadał, ocenił klinicznie występowanie endokrynopatii. W razie wątpliwości warto wesprzeć się badaniami laboratoryjnymi. A wtedy nie będzie błędu