Niedoczynność tarczycy i zaburzenia miesiączkowania

Witam. Mam niedoczynność tarczycy od trzech miesięcy przyjmuję letrox50 (wcześniej Euthyrox25) odkąd zaczęłam brać letrox, zaczęły się problemy z miesiączką spóźniała się 2, 3 tygodnie... kolejną powinnam dostać 2kwietnia, więc spóźnia się już ponad miesiąc, co robić ? czy to wina tabletek, czy okres może zaniknąć na zawsze. Mam 22 lata.

Proszę się nie obawiać, okres powróci. Powinna sobie Pan oznaczyć stężenie TSH i fT4 rano na czczo bez leku, byc może trzeba skorygować nieco dawkę leku. W razie potrzeby proszę udać się do endokrynologa, który być może po uzyskanych wynikach badań zaleci zmianę dawkowania, a jesli wyniki będą prawidłowe, to zaleci inne badania hormonalne celem ustalenia przyczyny opóźniania się miesiączki. Jeśli nie wyklucza pani ciąży,to wskazane byłoby również wykonanie testu ciązowego...

Pozdrawiam

Marek Derkacz