Wyniki TSH u 12-letniego dziecka a niedoczynność tarczycy

Moja córka 12 letnia ma takie wyniki TSH 5,34, TPO 11,13 ATG 17,43. Czy to świadczy o niedoczynności? Jakie powinna brać leki, w jakiej dawce?

Witam Panią,

Proszę oznaczyć stężenie fT3 i fT4 we krwi rano na czczo i udać się do endokrynologa, który dobierze odpowiednią do wieku i masy ciała dziecka dawkę leku. Proszę nie bagatelizować problemu. Niedoczynność tarczycy w tym wieku, może mieć np. wpływ na gorsze wyniki w nauce. Wpływa również na wiele innych rzeczy. Po zastosowaniu leczenia, wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz