Wyniki badania hormonów tarczycy 26-letniej osoby do analizy

witam serdecznie!dzisiaj odebrałam wyniki badań tsh i ft4 i przeciwciała TPO. Według ozanaczenia w wynikach tsh i ft4 są w normie natomiast TPO wynosi 0,11. Co to może oznaczać jeśli inne hormony związane z tarczycą są w normie?

Dzień dobry,

Nie podała Pani wartości referencyjnych, ale wygląda na to , że stężenie przeciwciał anty TPO jest w zakresie wartości prawidłowych, więc nie ma powodu do niepokoju. Jeśli endokrynolog podejrzewa u Pani jakieś autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, to warto oznaczyć sobie jeszcze przeciwciałą aTG (przeciwko Tyreoglobulinie). Prawidłowe wyniki TSH i fT4 świadczą o wyrównaniu hormonalnym - eutyreozie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz