Hashimoto i wyniki badań hormonów tarczycy

Witam, Od stwierdzenia u mnie Hashimoto, nie biore zadnych lekow, minęlo pol roku po wynikach tsh 4,7 (0,25-4,2) ft4 17,5( 9-20) ft3 5,28 (4-8,3) A-TPO 120,5 (0-8) ATG 57(0-18) tarczyca 12,8cm3 echogenicznosc niejednorodna, wzmozona. Zrobilam kontrolne wyniki w maju: tsh 0,75 norma 0,25-5) FT4 11,73 (9-20) ATPO >600 norma. do 34. Mam pytanie co to moze oznaczać? wiedzialam ze tsh moze sie wahac ale delikatnie, co spowodowalo taki spadek, czy to normalne co to moze oznaczac?

Dzień dobry,

Być może wchodzi Pani w tzw. fazę "hashitoxicosis" i stąd ten przejścioyy spadek stężenia TSH. Proponuję wizytę u endokrynologa, który Panią zbada i najprawdopodobniej zaleci badania kontrolne. Warto sprawdzić część przeciwciał, charakterystycznych dla chorób tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz