Niedoczynność tarczycy z objawami nadczynności

Witam, kobieta 19l, niedoczynnosc tarczycy z objawami nadczynnosci. W wyn krwi od kilku lat mam podwyzszone tylko TSH najwiecej obecnie 5,3. Inne wyniki w normie. USG tez. Pp 43x12x12mm a PL 42x12x13mm, ciesn 3mm. Ostatnio tez schudlam i mialam duzy apetyt ale to typowe objawy dla nadczynnosci. Zawsze bylam troche zbyt szczupla. Pytanie dlaczego tak sie dzieje? Od miesiaca biore znow jodid 100 i czuje sie lepiej, ale tsh nie spadnie ponizej 2 a przy euthyroxie bylam glodna nonstop.

Problemem w szczegółach powinien zając się endokrynolog. Dziwne jest to, że Pani TSH jest wysokie mimo objawów nadczynności tarczycy. Na pewno endokrynolog zaleci dodatkowe badania laboratoryjne np. określenie poziomu fT4, fT3, anty-TPO, anty-TG. Być może to problem jakiejś choroby autoimmunologicznej tarczycy.