W jaki sposób wykryć niedoczynność tarczycy?

jak wykryc niedoczynnosc tarczycy jeslit ylko poziom FT4 wskazuje ponizej normy a TSH jest w porządku? a wszystkie objawy wskazuja na tarczyce? do tego pomniejszona tarczyca, wzrost wagi, zaburzenia miesiaczki, zmeczenie, nadmierne owlosienie, chrypka i wiele innych. A inne choroby wykluczone. W rodzinie sa osoby chore na tarczyce.

Sugeruję Pani wybrać się na konsultację do innego lekarza specjalisty - endokrynologa. Niedoczynność tarczycy rozpoznaje się również poprzez zestawienie wyników badań i istniejących objawów, o których należy powiedzieć lekarzowi, przedstawić posiadane wyniki. Endokrynolog może też zlecić dodatkowe badania, aby prawidłowo zdiagnozować występujące u Pani zaburzenia hormonalne, może to być cały zespół zaburzeń (np. zespół Cushinga), a nie tylko niedoczynność tarczycy. Koniecznie należy powiedzieć o przyjmowanych obecnie lekach, np. kortykosteroidy mogą powodować opisywane przez Panią objawy.