Niepokojące wyniki prób wątrobowych

Witam serdecznie. Odebrałam dzisiaj wyniki badań i w szczególności zaniepokoiły mnie wyniki prób wątrobowych - ALAT i ASPAT. Alaty wyniosły 222 (norma do 34) a ASPAT 99 (norma do 31), bilirubina w normie. Dodam, ze pobieranie krwi nie było na czczo, ponad to wczoraj wieczorem zjadłam dość obfita kolacje i wypiłam 3 piwa. Czy to moze byc przyczyna az tak wysokich wyników? Co robić dalej? Pozdrawiam kobieta 27 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyjmuje Pani jakieś leki? alkohol w często i w większych ilościach? Wskazana dalsza diagnostyka, na pewno usg wątroby.