Niepokojące wyniki USG węzłów chłonnych u 27-latki

leczono mnie 2 tyg. na anginę, w 3 tyg. wyszło że to owrzodzenie przełyku. (leki: vercet,ospen,Cipronex, PolopirynaS) WBC: 3,29. Białko ostrej fazy: 12,7. Dzisiaj miałam usg węzłów chłonnych opis: liczne, drobne, wielkości sonograficznie nieznamiennej węzły chłonne w okolicach podżuchwowych, kątów żuchwy, szyjne wewnętrzne i zewnętrzne. Uwidocznione węzły posiadają jednolicie obniżoną echogeniczność i zachowany stosunek długość/szerokość>2. Obraz USG sugeruje węzły odczynowe. Proszę o komentarz

Lek. Tomasz Budlewski

Węzły chłonne odczynowe są to węzły powstające w wyniku toczącego się w obrębie spływu chłonki danego węzła stanu zapalnego. W takim wypadku konieczne jest zlokalizowanie stanu zapalnego oraz prawidłowe jego leczenie. Proponuję zgłosić się do swojego lekarza.