Niepokojący wynik badania progesteronu w 12 dniu cyklu

Witam, mam 32 lata i od dłuższego czasu staramy się z mężem o dziecko bezskutecznie. Ostatnio wykonałam cześć badań hormonalnych, jeden z nich mnie zaniepokoił. Chodzi o badanie progesteronu wykonany w 12 dniu cyklu, wynosi on zaledwie 0,05 ng/ml plus estriadol 82 pg/ml. Wyniki z moim lekarzem będę mogła skonsultować dopiero za miesiąc stąd moje pytanie do Państwa. Czy tak niski wyniki może oznaczać problemy z płodnościa i nieprawidłowym funkcjonowaniem? Dodam że mój średni cykl trwa około 27 dni. Jednak potrafi być też tylko 24 dniowy lub 35. Pozdrawiam.

Dzień dobry, tak, niski poziom progesteronu może utrudniać zajście w ciążę i problemy z dalszym jej utrzymaniem. Proszę udać się do ginekologa, być może konieczne będzie powtórzenie badań w różnych fazach cyklu.