Nieprawidłowości w badaniu krwi wskazujące na uszkodzenie komórki wątrobowej

Witam! Ostatnio robiłem całościowe badania krwi i moczu. Wszystkie badania wyszły dobrze, mieściły sie w normach oprócz dwóch: alt 141 a norma jest 45 i GGP 103 a norma jest 50. Co mam zrobić, aby zbić te wyniki, żeby mieściły się w normach?

Witam! Podane odchylenia wskazują na uszkodzenie komórki wątrobowej. Wgląd w pozostałe wyniki - nawet prawidłowe - byłby istotny, gdyż przyniósłby informacje na temat tego jakie badania wykonano i pomógłby doradzić jakie należy jeszcze przeprowadzić. Wskazane na pewno jest wykonanie USG jamy brzusznej. Podstawa jest wywiad - m.in. odnośnie spożywania alkoholu oraz badanie przedmiotowe. Uzyskane wyniki powinien ocenić lekarz rodzinny. Pozdrawiam