Nieregularne miesiączki i ich wpływ na ciążę

Witam.

Mam nieregularne miesiączki, w odstępie nawet do 4 (!) miesięcy. Wiem, że na początku to normalne, ale ja miesiączkuję już 9 lat i wciąż nie wiem kiedy dostanę okres. Staramy się z partnerem o dziecko i stanowi to dla nas wielki problem bo nie mogę obliczę dni płodnych. To wszystko trwa już 2,5 roku i nadal nic. Próbowaliśmy wszystkiego: witaminki, zmiana diety, zmiana pozycji, po stosunku nogi w górze, badania (wszystko jest w porządku).

Nie jest tak, że przy stosunku nastawiam sie na "teraz musi się udać". W tym czasie nie zawracam sobie tym głowy, nie myślę o dziecku. Jestem wyluzowana i przeżywam z parterem orgazm. Od 3 miesięcy chęć posiadania dziecka stała się ogromną (może ze strachu, bo przecież tyle już czasu odbywa sie to bez zabezpieczenia ok. 2,5 roku). Dodam, że u mojej mamy było to samo, jednak jest nas 3. Naprawdę nie wiem co mam zrobić. A na in vitro nie chcę się zdecydować.

Błagam o pomoc! Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem z trudnościami w zajściu w ciążę nie jest rzadki. Naturalne metody bardzo rzadko pomagają. Istnieją natomiast inne metody wspomagania rozrodu niż in vitro.

Proponuję zgłosić się do poradni ginekologicznej która bardzo ściśle zajmuje się planowaniem rodziny.