Nieregularne miesiączki i stosowanie Duphastonu

Dzień dobry. Mam pytanie. Mam nieregularne misiączki. Pani dr zapisała mi Duphaston. Mam go brać od 15 dc do 28 dc. Czy jest to prawidłowe dawkowanie? Bo przeważnie wszędzie jest napisane że nalezy brac 10 dni. No ale chyba Ginekolog wie, co będzie dla mnie najlepsze. I moje kolejne pytanie czy lekko brązowe plamienia można uznać za miesiaczke? Dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź i pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z reguły Duphaston zaleca się od 14. do 25. dnia cyklu, jednak na podstawie badania klinicznego i własnego doświadczenia lekarz może modyfikować dawkowanie. Jednym z dzialań niepożądanych leku jest możliwość wystąpienia plamień, dlatego proszę notować daty ich wystąpienia (będzie to pomocne dla ginekologa), dlatego niekoniecznie muszą one oznaczać krwawienie miesiączkowe.