Nieregularne miesiączki i wynik prolaktyny na poziomie 37,01

Witam, mam 18lat i miałam bardzo nieregularne miesiączki, w związku z tym dostałam terapie hormonalną na 6miesięcy, (Ativia) niestety przerwałam ją w 5miesiacu i przestałam dostać okres, gdy w końcu go miałam to co 37-39dni i trwał 4-5dni. Poszłam z tym do ginekologa i zlecił mi badania, wykazały one że mój poziom prolaktyny to 37,01. Co mam robić? wizytę mam dopiero pod koniec stycznia a naczytałam się w internecie o guzach i to mnie przestraszyło. Proszę o odpowiedź!! Pozdrawiam.

Taki wynik PRL nie sugeruje guza przysadki. Najlepiej jak powtórzy jeszcze raz pani to badanie przed wizytą. Wynik według mnie jest graniczny, czyli prawidłowy. Są ścisłe rygory wykonania tego badania - na czczo ok. godz 9, nie w trakcie okresu, bez przeziębienia, po przesłanek nocy minimum 8 godz.