Nieregularne miesiączki i zespół policystycznych jajników

Witam! Obecnie mam 22 lata i odkąd dostałam pierwszego okresu jest on nieregularny.Czasem czekam dwa miesiące, czasem opóźnia się o dwa tygodnie. Raz jest obfity, a teraz stał się skąpy - występuje jedynie plamienie. W zeszłym roku podczas badania USG wykryto u mnie zespół policystycznych jajników. Przyjmowałam antykoncepcje, luteinę i nic nie pomogło. cZY POWINNAM wykonać jeszcze jakieś badania? np. hormonów?

Oczywiście w takich przypadkach bardzo ważne jest badanie hormonów płciowych oraz najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem.