Niestereiodowe leki przeciwzapalne

Jakie są najbardziej znane, czy stosowane inhibitory cox-2, czy należy do nich diclac i czy to to samo, co niestereiodowe leki przeciwzapalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niesteroidowe leki przeciwzapalne to szeroka grupa leków, która obejmuje inhibitory COX-2 (są to celekoksyb, nimesulid, rofekoksyb i waldekoksyb). Diclac jest inhibitorem COX-2 i COX-1.