Nieustająca gorączka i ból głowy u dziecka
Mój 10-letni syn od 2 tygodni ma temp. 37-37,5 i boli go głowa. Był badany przez lekarza i wszystko dobrze. Czuje się dobrze, ma apetyt, tylko głowa boli. Ból gardła, katar, kaszel - brak. 7 m-cy temu miał podobne dolegliwości, które trwały miesiąc, robiliśmy masę badań: próby wątrobowe, bilirubina, borelioza, cytomegalia, toksoplazmoza, toxocaroza, helicobacter, mononukleoza, C-AnCA, IgE. Usg jamy brzusznej, USG węzłów, RTG płuc i zatok, badanie moczu, OB i CRP w normie. Wszystkie były wyniki dobre, tylko IgE 284 i granulocyty kwasochłonne 10% - wskazało na alergię. Czyli trwało to miesiąc i potem ustąpiło. Teraz w badaniu krwi rozmaz krwi: granuloc. pał. 1%, podzielone 35% (40-60), kwasochłonne 11% (1-5), zasadochłonne 2% (0-5), limfocyty 38%, monocyty 13% (1-6), Ob 4, CRP 0. Lekarka stwierdziła, że to alergia, ale martwią mnie te monocyty i ten stan podgorączkowy. 7 m-cy temu w badaniu na cytomegalię miał wynik IgG 35 (dodatni więcej od 6), IgM 0,13 (dodatni więcej od 0,9) i lekarz stwierdził, że jest dobry. Proszę o pomoc i radę.

MĘŻCZYZNA, 10 LAT ponad rok temu
Witam!
Objawy są dość niespecyficzne, jednakże warto wiedzieć, że najczęstszą przyczyną gorączki o nieznanej przyczynie (u dzieci szczególnie - 80% przypadków) są zakażenia. Biorąc pod uwagę poziom IgE oraz ilość eozynofili (granulocyty kwasochłonne) można pewniej skłaniać się ku takiej przyczynie. Na początku (jeśli nie było takiego badania) warto wykonać badanie mikroskopowe kału (kał na pasożyty) kilkukrotnie w odstępach 3-5 dniowych. Jednakże najlepiej skonsultować problem bezpośrednio z lekarzem chorób zakaźnych i przedstawić mu wyniki wszystkich dotychczasowych badań. Pozdrawiam serdecznie!