Słabe przybieranie na wadze u 3-miesięcznego dziecka

Moja córka skończy 3 m-ce 30 lipca i mało przybiera na wadze 30 kwietnia ważyła 4,09kg a 27 czerwca 4,81kg. Jej waga urodzeniowa to 3,46kg,Od 6 tygodni podaje jej nutramigen lgg ponieważ w badani krwi wyszła alergia-granulocyty kwasochłonne-8/norma 0-6,granulocyty zasadochłonne-6/norma 0-1. Morfologia.mocz.ferrytyna,żelazo,TSH w normie.Karmie ją 5-6x na dobe i wypija około 380ml-440ml na dobe czyli chyba mało? Co może być przyczyną małego przyrostu wagi???Z góry dziękuje

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić jednoznacznie, ponieważ wymaga to dodatkowych badań i sugeruję kontakt z pediatrą. Przyczyn zaburzenia wzrostu może być wiele i bez dokładniejszej diagnostyki trudno to stwierdzić.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.