Co może być przyczyną braku przybierania na wadze u 14-miesięcznego dziecka?

Mój syn14mies, nie przybiera na wadze. Miał robione badanie na tsh, morfologię i ogólne moczu, i wszystko jest w porządku. 2 tyg. temu miał szczepienie odra/róż./świnka i od tamtej pory jego apetyt spadł tak, że ledwo zjada cokolwiek. Lekarz stwierdził infekcję wirusową. Ale jego przyrost wagi już od 2miesięcy się nie zmienił, nigdy nie jadł zbyt dużo. Co może być przyczyną braku przybierania na wadze? Zauważyłam też, że przy zasypianiu bardzo się poci na główce.

Witam. Powodem braku apetytu u dziecka mogą być alergie pokarmowe, infekcje pasożytnicze, niestrwawność, zespoły złego wchłaniania lub błędy żywieniowe. W celu ustalenia dokładnej przyczyny konieczna jest konsultacja z lekarzem pediatrą.