Mały apetyt u 2-miesięcznego dziecka i prawidłowe przybieranie na wadze

Mój 2 miesieczny synek bardzo mało je, nie ma apetytu. Karmie go piersia lecz ściągam pokarm raz dziennie zeby skontrolować ile zjada. Niestety ma czesto problem zeby wypić 30 ml mleka jednorazowo. Ciekawostka jest jednak to ze prawidłowo przybiera na wadze. W zeszłym miesiącu ważył 3980 a dzis tj. Niecały miesiac pózniej wazy 4650. Jak to możliwe przy tak małym apetycie ? Czy to znaczy ze wystarcza mu to co zjada ? Czy mimo to powinnam sie niepokoić ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, prawidłowy przyrost wagi jest najlepszym potwierdzeniem, że dziecko zaspakaja swoje potrzeby żywieniowe. Tymczasem nie ma powodów do niepokoju.