Brak apetytu u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Czy to normalne żeby 3 miesieczne dziecko nie chciało jesc ? Urodził sie malutki z waga 2900 i 49 cm. Mieszkamy w Niemczech robimy kontrol co miesiąc i waga jest prawidłowa jednak nigdy nie zjadł wiecej niż 60 ml czy to mleka z piersi czy to mleka sztucznego.Spędza przy piersi krótka chwile i zaczyna płakać przy butelce to samo. Już nie wiem co robić. Czy to możliwe ze mu wystarcza te kilka lyczkow? Dziś np zjadł 30ml mojego mleka i co jakiś czas po kilka lykow z piersi i to tyle.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli dziecko przybiera na wadze, to znaczy, że jego zapotrzebowanie kaloryczne jest pokryte i nie wymaga ono dodatkowego dokarmiania.