Idealna waga dla 11-miesięcznego dziecka

Mam taki problem mój synek ma11 miesięcy i waży nie całe 7 kg mało je ale jest na piersi co mam robić

Witam,

Najlepiej będzie zastosować metodę podwojenia wagi urodzeniowej w wieku 6 miesięcy, a w wieku 12 miesięcy dziecko potraja masę urodzeniową.

Jeżeli pojawia się kwestia zbyt małego przybierania na wadzę być może jest to sygnał, że Pani pokarm jest już dla niego niewystarczający, za mało treściwy. Od 6 miesiąca powinna Pani wprowadzać pokarmy zgodnie z tabelą rozszerzania diety, początkowo łatwiejsze do połknięcia, a później wymagające żucia, jednocześnie obserwując reakcję dziecka na poszczególny produkt pod względem właściwości alergizujących.