Jak karmić półroczne dziecko?

Witam. Mija córeczka za kilka dni będzie miała pół roczku. Od dwóch miesięcy 1 raz dziennie zjada coś innego niż mleko z piersi. Jabłuszko,marchewkę ziemniaka itp. Czasami zje pół słoiczka a czasami tylko 3-5 łyżeczek. Jak powinny wyglądać teraz posilki mojej coreczki? Chce ją dalej karmić piersią. Czy powinna teraz dostawać więcej posiłków stałych?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajdzie Pani ogólne wytyczne na temat rozszerzania diety dziecka https://www.gov.pl/zdrowie/stopniowe-wprowadzanie-pokarmow-stalych-od-ukonczenia-6-miesiaca-zycia-dziecka https://www.gov.pl/zdrowie/karmienie-piersia Natomiast na tej stronie znajdzie Pani dokładniejsze wskazówki na temat rozszerzania diety niemowląt. Artykuły pochodzą ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł i myślę, że pomogą Pani w tym temacie.

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze kontynuować karmienie piersią i stopniowo wprowadzać posiłki stałe, początkowo nie będą to duże ilości i prosze się tym nie przejmować. Mleko stanowi podstawę diety dziecka w 1 rz, Drugie Ļólrocze to ten czas kiedy stopniowo w diecie dziecka pojawia sie coraz wiecej posiłkow stałych. Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na masie nie ma powodów do niepokoju że zjada małe ilości pokarmow innych niz mleko. Dietę rozszerzamy stopniowo.