Wzdęcia i zielony stolec u 4-miesięcznego dziecka po wprowadzeniu do diety pokarmów stałych

witam.od 3 dni podaje mojemu synkowi pokarmy stale(marchew, ziemniak) maly ma 4mc i jest karmiony mlekiem modyfikowanym.zauwazylam jednak, ze od tego czasu apetyt maluszka oslabil sie, pojawily sie wzdecia i zielony stolec.dziecko jest lekko przeziebione.puszcza cuchnace baki i prezy sie.nie chce pic nawet mleka, ktore do tej pory wypijal chetnie.czy te oznaki wskazuja na zbyt wczesne wprowadzenie pokarmow stalych do diety? dziekuje za odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zmiana charakteru stolca jest związana z wprowadzeniem pokarmów stałych i nie da się ominąć tego procesu. U niektórych dzieci występują też objawy takie jak wzdęcia i cuchnące bąki. Prosze pamiętać, że pokarmy stałe przyswajają się trudniej niż mleko. Nie jest to oznaka zbyt wczesnego wprowadzania pokarmów.
Jeśli objawy będą się utrzymywać zalecam konsultację z Państwa pediatrą.