Ulewanie u 8-miesięcznego dziecka po wprowadzeniu stałych posiłków
Dzien dobry, Mam synka8,5 mies.Synek jako niemowle malo ulewal.Od 6 mies.wprowadzalismy nowe pokarmy i mimo stalych konsystencji synek ulewal.Zaczelam stosowac gastrotuss baby, ale po tyg. przestalam. Wtedy odkrylam ze synek przestal ulewac.Trwalo to caly mies. az nagle po mies.zaczal ulewac po kaszce.znow podalam gastrossus i poszlismy na usg. Tam obraz prawidlowy i brak oznak refluksu. Obawiam sie teraz czy gastrotuss mogl zafalszowac obraz? Czy lek nie mial wplywu? (Synek znow nie ulewa)

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Ulewanie u niemowląt jest fizjologiczne. Jeśli dziecko normalnie się rozwija i nie traci na wadze to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli gastrossus pomaga to może go Pani stosować. Ten lek mógł przyczynić się do tego, że w czasie badania nie można było zaobserwować refluksu.
Pozdrawiam.