Ulewanie u 8-miesięcznego dziecka po wprowadzeniu stałych posiłków

Dzien dobry, Mam synka8,5 mies.Synek jako niemowle malo ulewal.Od 6 mies.wprowadzalismy nowe pokarmy i mimo stalych konsystencji synek ulewal.Zaczelam stosowac gastrotuss baby, ale po tyg. przestalam. Wtedy odkrylam ze synek przestal ulewac.Trwalo to caly mies. az nagle po mies.zaczal ulewac po kaszce.znow podalam gastrossus i poszlismy na usg. Tam obraz prawidlowy i brak oznak refluksu. Obawiam sie teraz czy gastrotuss mogl zafalszowac obraz? Czy lek nie mial wplywu? (Synek znow nie ulewa)

Piotr Pilarski

Ulewanie u niemowląt jest fizjologiczne. Jeśli dziecko normalnie się rozwija i nie traci na wadze to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli gastrossus pomaga to może go Pani stosować. Ten lek mógł przyczynić się do tego, że w czasie badania nie można było zaobserwować refluksu.

Pozdrawiam.