Niespokojny sen u 4-miesięcznego dziecka

Witam. Mój syn dziś skonczyl 4 miesiące. od miesiąca niespokojnie śpi i zasypia tylko bujany na rękach. potem gdy go odkladam przeważnie zaraz się budzi. Wklada rączki do buzi aż czasem mu się przez to ulewa. bylam u lekarza i stwierdzil ze dziecko jest zdrowe i zębów nie widac a ja widzialam ze ma spchniete nieco dziąsła i tak jakby cos tam juz widac. w tym wieku niemowle podobno powinno wypijac 150ml mleka modyfikowanego.on wypija 100 i chce częściej niż co 3 godz.a w nocy jest jeszcze gorzej

prawdopodobnie ma refluks żołądkowy, na rękach ma głowę wyżej i jest mu lepiej , proszę spróbować mleko antyrefluksowe AR ( np. Bebilon AR) lub podawać Gastrotuss Baby przeciw ulewaniu.
Pod nogi łóżeczko od strony głowy podłożyć grube książki żeby dziecko leżało z głowa nieco wyżej niż brzuch.