Ulewanie od dwóch tygodni u czteromiesięcznego dziecka

Witam! Mój czteromiesięczny synek od około 2 tygodni zaczął ulewać.Karmiłam go jedną butelką mojego mleka(gdyż na tyle udawało mi się odciągnąć)i reszta karmień to mm.Ponieważ ulewnie nie ustawało postanowiłam całkowicie odstawić moje mleko i od 5 dni karmię go tylko i wyłącznie mm.Nadal ulewa (wygląda to jak woda z twarogiem, ulewa po trochu i nie pod ciśnieniem, zdarzy się nawet kilka razy między jednym a drugim karmieniem, dziecko odbijam po każdym karmieniu)dziś jeszcze zrobił zieloną kupkę.

Witam,
Najczęstszym winowajcą odpowiedzialnym za ulewanie pokarmu przez niemowlę jest niedojrzałość przewodu pokarmowego. Mięśnie przełyku nie radzą sobie ze sprawnym przesuwaniem mleka w stronę żołądka, a zwieracz, oddzielający żołądek od przełyku, zbyt słabo się zaciska. To tzw. refluks fizjologiczny, który zwykle mija w drugim kwartale życia. Drugi powód to zbyt łapczywe jedzenie. Niemowlę połyka wtedy sporo powietrza, które cofa się wraz z niewielką ilością pokarmu. Trzeci – to przekarmianie dziecka, gdy mama, reagując na jego płacz, przystawia go co chwilę do piersi. Jeśli dziecko karmione mieszanką dostaje za dużą porcję, także będzie ulewało.

http://www.mjakmama24.pl/niemowle/karmienie/ulewanie-pokarmu-u-niemowlat-refluks-fizjologiczny-czy-choroba-refluksowa,157_2155.html