Ulewanie po posiłkach u 3-tygodniowego dziecka

Witam mam problem z 3 tyg synkiem. Problem polega na tym ze ulewa mu sie po posilku. Mały zjada 120 ml 2-3 h. Na wadze przybiera dobrze . Wazy 3,930. Tylko martwi nas to ulewanie . Co mamy robić? ( dodam ze mały jest strasznie nerwowym niemowlakiem )

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli synek rozwija się prawidłowo i dobrze przybiera na masie ciała nie ma się czym martwić. Ulewanie to bardzo częsta dolegliwość u niemowląt. proszę obserwować dziecko i monitorować masę ciała. Ewentualnie zgłosić problem pediatrze w czasie wizyty patronażowej lub przy szczepieniu. Jeśli jest karmiony mlekiem modyfikowanym to są takie specjalne mieszanki oznaczone symbolem AR, ale jeśli karmi Pani piersią to proszę nie zmieniać metody karmienia!