Brak przybywania na wadze u 5-miesięcznego dziecka

Witam, mam problem z moja 5 miesięczną córeczką mianowicie : od początku jest karmiona piersią i zawsze w ciągu dnia jadła co 3 godz a w nocy budziła się na jedzenie tylko 2 razy, od niedawna w ciągu dnia je co 1,5 godz a w nocy co godzine. Co najgorsze w ostatnim czasie słabo nabiera na wadze. Czy może to być wina ,że mam mało treściwy pokarm?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy dopaja Pani dziecko wodą? Bardzo możliwe, że dziecku chce się pić, a nie jeść i dlatego daje sygnały jakby było głodne. Czy dochodzi do spadku masy ciała czy też wzrost wagi jest znacznie mniejszy niż to miało miejsce w pierwszych miesiącach życia, ale nadal się utrzymuje?Sugeruję skonsultować się z pediatrą w rejonie. Dziecko powinno zostać zbadane przez specjalistę, a jego parametry - waga ciała i wzrost naniesione na siatki centylowe.