Dziecko ma 1 rok i waży 7,9 kg - dlaczego?

Witam, proszę o pomoc. Mam roczną córeczkę, u której w wieku 6,5 miesiąca wykryto bakterie e-coli w moczu 10 do 5 od tego czasu zaczęły się problemy z przyrostem wagi. Mała w ogóle nie chce, odkąd odstawiła pierś, pić mleka. Staram się dawać kaszkę z mlekiem na gęsto, ale to trudne. Poza tym bardzo mało je. Mieliśmy teraz robioną cystografię i wszystko ok. Zauważyłam na skórze dziecka takie liszajki małe na nogach, rączkach. Ma suchą skórę, może to jakaś nietolerancja żywieniowa. Już nie wiem co robić, dziecko jest albo bardzo energiczne, albo marudzące. W nocy budzi się co chwilę. Dodam, że to moje trzecie dziecko i nigdy nie miałam problemów. W tej chwili po leczeniu bakterii w moczu nie ma. Jeszcze bardzo często wydala kał do 4 razy na dobę, jest nieco śmierdzący. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

By móc ocenić ewentualny niedobór masy ciała należy  znać masę i długość ciała w chwili urodzenia a następne prześledzić ich wzrost na siatce centylowej. Możliwe, że dziecko ma alergię pokarmową. Warto wspólnie z pediatrą przeanalizować jadłospis dziecka pod katem zawartości pokarmów uczulających.